Czy jesteśmy w stanie wam pomóc?

Rozmowa pomoże nam wstępnie odpowiedzieć na to pytanie.

3 min czytania

Oferta, a nawet wstępna wycena, stanowi swego rodzaju obietnicę i wyrażenie gotowości do współpracy.

Dlatego zanim przejdziemy do ofert i wycen, chcemy być pewni, że będziemy w stanie skutecznie pomóc, a przy tym stworzyć realną wartość dla Twojej firmy. W komunikacji mailowej brakuje interakcji na żywo, dlatego preferujemy spotkania, rozmowy telefoniczne lub skype. Nasz pierwszy kontakt ma trzy zasadnicze cele.

1. Czy jesteśmy w stanie wam pomóc?

Podobnie jak lekarz podczas pierwszej wizyty, zaczynamy od wywiadu z pacjentem. Dopiero mając pełną informację możemy spojrzeć na sytuację z zewnętrznej perspektywy, postawić diagnozę oraz wspólnie wybrać odpowiednią ścieżkę do rozwiązania problemu. Nie chodzi tylko o poznanie potrzeb i oczekiwań ale również skąd one się biorą.

Chcemy poznać lepiej was i kontekst w którym działacie.

Każdy biznes ma swoją specyfikę (branża, rozmiar firmy, model biznesowy, pozycja rynkowa i otoczenie itp.) My jesteśmy specjalistami od strategicznego myślenia oraz projektowania graficznego. Ty jesteś specjalistą od swojego biznesu i chcemy żebyś tą wiedzą podzielił się z nami.

Chcemy poznać wasz problem z wizerunkiem (lub okazję do wykorzystania tworząc nową markę) oraz jej wpływ na biznes.

 • Co jest impulsem do zmiany/działania?
 • Skąd płynęły sygnały?
 • Jakie są dowody, że to już czas na zmianę/działanie?
 • Czemu teraz? Co was wcześniej powstrzymywało?
 • Co musi się stać żebyśmy mogli nazwać projekt sukcesem?
 • Czy projekt ma jakieś sztywne ramy czasowe? Z czego one wynikają?

2. Na jakim etapie projektu jesteście?

Przy tworzeniu identyfikacji wizualnej nie ma miejsca na personalne preferencje, dlatego decyzje projektowe muszą zawsze z czegoś wynikać. Tym czymś jest podłoże strategiczne. Nie musi to być wcale jakiś rozbudowany dokument. Chodzi raczej o zestaw niezbędnych informacji, które pozwalają na bieżąco podejmować i weryfikować decyzje projektowe. Żeby je stworzyć musimy znać odpowiedzi na szereg pytań lub wspólnie poszukać na nie odpowiedzi.

Podczas wstępnej rozmowy potrzebujemy ogólnego spojrzenia na te zagadnienia, żeby lepiej zrozumieć, w których z nich będziecie potrzebować pomocy

 • Kto jest waszym odbiorcą i co go charakteryzuje? (styl, potrzeby, oczekiwania, segmentacja, insighty, postrzeganie marki, punktu styku itp.)
 • Jaka jest wasza strategia marketingowa? Czyli jakie działania podejmujecie żeby wpłynąć na odbiorców? (Co, gdzie i jak będziecie robić?)
 • Jak jesteście obecnie postrzegani?
 • Jaka jest wizja na waszą markę? Jak chcecie być postrzegani w przyszłości oraz co was wyróżnia?

3. Jakie powinny być dalsze kroki abyśmy mogli przygotować ofertę?

Chcemy być pewni, że w ramach oferty otrzymacie wszystkie informacje niezbędne do podjęcia świadomej decyzji. Dlatego zawsze pytamy jak będzie wyglądał proces decyzyjny dotyczący wyboru partnera pod kątem:

 • etapów postępowania i osób decyzyjnych;
 • kryteriów decyzyjnych (czas, budżet, doświadczenie, zespół, proces, dostępność);
 • innych informacji potrzebnych do podjęcia świadomej decyzji;
 • firm biorących udział w postępowaniu (ile firm w danych etapach, jakie firmy)

Na końcu opowiemy o tym jak pracujemy.

Podczas współpracy nie powinno być miejsca na domysły i niedopowiedzenia. Zależy nam żebyś od początku rozumiał czego możesz się spodziewać na różnych etapach. Mamy sprawdzony proces kreatywny, który przynosi powtarzalne, a co ważniejsze skuteczne rozwiązania. Będziemy blisko współpracować i na każdym etapie zrozumiesz dlaczego taka, a nie inna droga będzie najlepszym kierunkiem.

Myślisz o rebrandingu lub chcesz odświeżyć wizerunek?

Jesteśmy agencją brandingową i właśnie w tych zadaniach najczęściej wspieramy klientów. Na stronie znajdziesz więcej poradników.

Jeśli w którymś momencie uznasz, że potrzebujesz pomocy, skonsultuj się z naszym strategiem.