Jak wygląda spotkanie

Czyli jak poznajemy się z potencjalnymi współpracownikami

2 min czytania

Po przeglądzie portfolio spotykamy się z wybranymi osobami. Całość jest podzielona na pięć segmentów i zazwyczaj trwa ok w 2.5 godziny.

1. Wstępna rozmowa

Na początku chcemy Cię trochę lepiej poznać więc zaczniemy od rozmowy. Typowe tematy: kim jesteś, co robisz, jakie masz doświadczenie, jakie masz podejście do projektowania itd.

2. Prezentacja dwóch projektów

Poprosimy Cię również o bardziej szczegółowe omówienie 2 wybranych realizacji pod kątem celów, założeń, efektów, podejścia, twojego udziału itd. Możesz sobie wcześniej wybrać np. takie, które uważasz za największy sukces lub wyzwanie.

3. Design exercise

Przygotujemy 3 zadania, które mają na celu sprawdzić w praktyce miękkie umiejętności projektowe. Przed każdym z nich dokładnie wytłumaczymy o co w nim chodzi i jakie są nasze oczekiwania.

  • Komunikacja, rozumienie oraz omawianie rozwiązań wizualnych. Zadanie polega na opisaniu i omówieniu potencjalnego kierunku wizualnego marki zaprezentowanego w postaci styleboardu z referencjami.
  • Udzielanie konstruktywnej krytyki oraz rozumienie celów. Zadanie polega na wcieleniu się w rolę członka zespołu projektowego, który został poproszony o feedback dotyczący wstępnych konceptów logo.
  • Myślenie krytyczne i analiza informacji oraz umiejętność zadawania trafnych pytań. Zadanie polega na poprowadzeniu spotkania z potencjalnym klientem dotyczącego nietypowego projektu.

4. Jak wygląda praca u nas

Opowiemy o naszym podejściu do biznesu i projektowania, o tym jak wyglądają nasze wewnętrzne procesy, co robimy i co chcemy robić w przyszłości.

5. Oczekiwania

Zapytamy o Twoje oczekiwania związane z tym co chcesz robić oraz jakie masz plany rozwoju. Na koniec dotkniemy również kwestii finansowych, więc przygotuj sobie odpowiedź na pytanie o wynagrodzenie (ew. również formę zatrudnienia).