O modelu współpracy, wycenach, poprawkach itp.

Czyli nasze podejście do biznesu w pigułce.

4 min czytania

Design jest czymś więcej niż tylko dekoracją.

Na co dzień widzimy jak duży wpływ ma odpowiedni wizerunek marki na firmę oraz jej finanse. Dlatego świetnie rozumiemy, że celem designu jest tworzenie realnej wartości dla Twojej firmy.

Inwestycja w design musi się opłacać.

Dlatego patrząc na wyceny/budżet, warto się zastanowić, czy potencjalne korzyści z tworzonego rozwiązania znacznie przewyższają rozmiar inwestycji. Tylko wtedy współpraca ma sens biznesowy.

Nie sprzedajemy czasu, tylko kreatywne rozwiązania.

Problemy które rozwiązujemy mają najczęściej otwarty charakter. Mogą mieć więcej niż jedno rozwiązanie, a naszym zadaniem jest znalezienie tego najbardziej skutecznego. W tym kontekście koszty czasu pracy mają niewielkie znaczenie. Ważne żebyśmy podczas poszukiwań zmieścili się w założonych ramach czasowych a współpraca miała solidne biznesowe uzasadnienie.

Zapewniamy świeże spojrzenie.

Dzięki współpracy z różnymi branżami czerpiemy korzyści z synergii doświadczeń. Wykorzystując Twoją specjalistyczną wiedzę o własnym biznesie, często wspartą badaniami, jesteśmy w stanie odnaleźć się w każdym kontekście.

Naszym celem jest Twoje pełne zadowolenie.

Zależy nam, żeby na każdym etapie współpracy towarzyszyło Ci uczucie pewności odnośnie swoich decyzji oraz kierunku w którym idziemy. Przez cały projekt prowadzimy Cię „za rękę” żebyś na każdym etapie wiedział czego możesz się spodziewać. Nie ograniczamy Ciebie ani siebie limitami rewizji/poprawek, konsultacji czy spotkań.

W trakcie realizacji zajmujemy się czymś więcej niż tylko projektowaniem ładnych rzeczy.

  • Poświęcamy czas aby poznać i zrozumieć Twój biznes, jego kontekst i otoczenia oraz potrzeby (poprzez wywiady, warsztaty, badania, analizy itp.)
  • Rozumiemy, że nie wszyscy są specjalistami od designu, ale dzięki edukacji potrafimy z każdym znaleźć wspólny język.
  • Tworzymy strategie, plany oraz eksplorujemy różne kierunki dotarcia do rozwiązania, co pozwala ograniczyć ryzyko niepowodzenia.
  • Rozmyślamy, szkicujemy, dyskutujemy, krytykujemy, oceniamy, aby iteracyjnie dotrzeć do najlepszego rozwiązania.
  • Na każdy etapie blisko współpracujmy aby efekt końcowy był zgody z celami oraz oczekiwaniami.

Nie bierzemy udziału postępowaniach wymagających bezpłatnego przygotowania projektów/konceptów.

Świetnie rozumiemy wartość efektów naszej pracy oraz jej wpływ na biznes, dlatego nie chcemy ich oddawać za darmo. Poza tym dojście do etapu projektów graficznych wymaga niemałych nakładów czasu związanych z przygotowaniem założeń strategicznych marki. Czyli zdefiniowania tego jak chcecie być postrzegani (wartości/atrybuty marki, osobowość, ton komunikacji, sposób wyróżnienia itp.).

Jednocześnie rozumiemy, że możesz mieć obawy i nie chcesz kupować kota w worku. Dlatego staramy się działać przejrzyście chcąc ułatwić Ci podjęcie świadomej decyzji.

  • Dbamy o aktualność portfolio oraz pełne case study z realizacji.
  • Posiadamy referencje od byłych oraz obecnych klientów.
  • Dzielimy się wiedzą i doświadczeniami na blogu.
  • Podczas spotkania chętnie przeprowadzimy Cię krok po kroku po naszym procesie oraz pokażemy efekty poszczególnych etapów.

Gdy nadal będą towarzyszyć Ci wątpliwości, współpracę możemy rozpocząć od mini-projektu. Może on być związany np. ze stworzeniem podłoża strategicznego.

Każda oferta jest szyta na miarę.

Nie mamy stałego cennika, a niezbędny rozmiar inwestycji oraz samo podejście do realizacji jest wypadkową wielu czynników.

Wartość jaką Ty widzisz w rozwiązaniu.

Czyli jakiego wpływu na biznes odczekujesz od rozwiązania.

Wartość jaką my widzimy w rozwiązaniu.

Widzieliśmy już wiele i świetnie rozumiemy jak nasza praca wpływa na biznes.

Akceptowalny poziom ryzyka.

Startup, który dopiero sprawdza swoje dopasowanie do rynku może mieć większy margines ryzyka i wymaga innego podejścia, niż stabilna firma mająca wiele do stracenia.

Przewidywalne jednak nie zawsze w pełni zdefiniowane kwestie.

Mimo najlepszych chęci nie wszystko jesteśmy w stanie zaplanować. Dlatego przyjmujemy pewien margines bezpieczeństwa.

Proces decyzyjny.

Czyli kto, kiedy oraz w ilu etapach będzie podejmował decyzje.

Nasze dopasowanie.

Każda współpraca wymaga trochę innego podejścia oraz zaangażowania. Czasem wymaga od nas więcej edukacji, częstszych spotkań lub „dotarcia się” w komunikacji. Wszystko to powoduje, że dotarcie do rozwiązania może być łatwiejsze lub trudniejsze.

Termin realizacji i nasza dostępność.

Wcześniejszy start projektu, czy przyspieszenie realizacji jest możliwe, ale odbywa się kosztem naszego wolnego czasu co przekłada się na wyższą cenę.

Zapotrzebowanie na nasze usługi.

Działamy zgodnie z zasadami rynku, reagując ceną na zmiany popytu na nasze usługi.

Nasze stałe koszty.

Naszymi głównymi kosztami są wynagrodzenia. Dobrzy designerzy się cenią, a my zatrudniamy tylko najlepszych.

Myślisz o rebrandingu lub chcesz odświeżyć wizerunek?

Jesteśmy agencją brandingową i właśnie w tych zadaniach najczęściej wspieramy klientów. Na stronie znajdziesz więcej poradników.

Jeśli w którymś momencie uznasz, że potrzebujesz pomocy, skonsultuj się z naszym strategiem.